ויואנס VYVANSE

ויואנס Vyvanse  בדומה לאדרל, היא תרופה לקשב וריכוז השייכת למשפחת האמפתאמינים.
החומר הפעיל בה הוא lisdexamfetamine dimesylate . אמנם התרופה חדישה מאוד ויצאה לשוק בארה"ב ב-2007, אך היא מבוססת על האדרל שמקובל בשימוש כבר כ-50 שנה.  

כיצד ויואנס תרופה פועלת?

החומר שויואנס מכיל אינו פעיל לכשעצמו. הוא צריך לעבור תהליך פירוק אנזימטי בגוף, שהתוצאה שלו היא חומר פעיל. היות ותהליך זה הוא איטי וממושך, מקבלים פעילות איטית הנמשכת עד 12 שעות.

היות ואין שינויים חדים ברמת החומר בדם, תופעות הלוואי פחותות לעומת תרופות לבעיות קשב וריכוז אחרות, אין ריבאונד ואין "נפילות" עם הפסקת ההשפעה.

היתרונות של ויואנס

  • פחות תופעות לוואי.
  • משך פעילות ארוך יותר.
  • היעדר ריבאונד אפקט.
  • משפיעה על 95% מהאוכלוסייה.

בליעה קלה: ניתן להמיס את תוכן הקפסולה במים ולשתות את הנוזל. אין לו טעם, ולכן זהו פתרון מצוין עבור ילדים שיש להם קושי בבליעת כדורים!

מתי אסור להשתמש בתרופה:

חולי לב, חולים עם מחלת נפש, חולי גלאוקומה, לחץ לדם, צריכים להיוועץ עם הרופא ולדווח על מחלתם.

תופעות לואי:

כאבי בטן, בחילות, כאבי ראש, אבדן תיאבון, עצבנות. חלק מתופעות הלוואי נעלמות במשך הזמן.

הערה: המידע הניתן באתר זה ניתן כמידע כללי בלבד, אין בו משום המלצה לשימוש בתרופה כלשהי או במוצר רפואי הנזכרים בו. מומלץ להתייעץ עם הרוקח בכל הנוגע למטרות ואופן השימוש, תופעות לוואי ותגובות בין תרופתיות. אין להשתמש במידע הניתן באתר זה לצורך אבחון מחלה או בעיה רפואית, לצורך הטיפול בהן או לצורך קביעת או התאמת הטיפול התרופתי הנדרש בעטיין. במידה וקיים אצלך חשש, כי לקית במחלה או בבעיה רפואית כלשהי - היוועץ/י תחילה עם רופא מוסמך. בכל מקרה אין להשתמש בתרופה כלשהי מבלי לקרוא תחילה, בעיון, את העלון לצרכן המצורף לה, עד סופו .