פוספטידיל סרין phosphatidylserine

תוסף המזון פוספטידיל סרין תומך ברקמות תאי המוח ומשמש לעיתים קרובות כתוסף עבור בעיות קשב וריכוז.

מחקר ראשון של החומר בוצע ע"י ד"ר ס.איי.רייזר במטרה לאבחן בצורה מדויקת יותר את השפעת הפוספטידיל סרין כתוסף מזון לילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז. במחקר הוסיפו 200-300 מ"ג של פוספטידיל סרין לתזונה היומית הרגילה של 27 ילדים בין הגילאים 3-19. המחקר התקיים במשך ארבעה חודשים. 

אצל 25 מתוך 27 הילדים (92%) נמצא שפוספטידיל סרין תרם באופן משמעותי בהקלה על התסמינים, כאשר אצל ילד אחד נצפה שיפור חלקי, ואצל ילד אחד לא נראה שיפור כלשהו בתסמינים. 

נמצא כי היתה לתוסף השפעה מרגיעה לאורך זמן על בעיות ההתנהגות של הילדים הנבדקים. תשומת הלב, הריכוז, הזיכרון והתפקוד האקדמאי שופרו ע"י שימוש בפוספטידיל סרין.

בנוסף, שום תופעות לוואי או אינטרקציה עם תרופות אחרות לא נצפו בקרב הילדים שהשתתפו במחקר. 

ניסוי ראשוני זה מראה שטיפול בתוסף המזון פוספטידיל סרין מסייע לילדים ובני נוער עם בעיות קשב וריכוז ובעיות נלוות. 

תוצאות חיוביות נמצאו בניסויים נוספים שנערכו בקרב ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. 

*P.M. Kidd. PS, Foremost Brain Nutrient - For Adults, the Elderly and Now - Children. The Lipamin Foundation. Tokyo, Japan, September 20th, 2000.

אומגה 3 

חומצות שומן מסוג אומגה 3 חיוניות להתפתחות המוח ולפעולתו התקינה.

חומצות שומן אלו נמצאות בדגים מסוימים, וחסרות בתזונה המערבית המקובלת.

מחקרים רבים הוכיחו את חיוניותם לתפקוד עצבי תקין, ולמצב רוח טוב. תוספות של אומגה 3 הוכחו כמשפרות מצבי דיכאון, ומשפרות תפקודים של ADHD/ADD.

באוגוסט 2011 התפרסם  בעיתון ה-Journal of the American Academy of child& Adoledcent Psychiatry מאמר רחב היקף, בו נסקרו 10 מחקרים שבוצעו על כ-700 ילדים במרכזים רפואיים שונים בעולם.

החוקרים מצאו כי התסמינים (סימפטומים) של ADHD בילדים שטופלו באומגה 3 פחתו במידה קטנה אך משמעותית.

אומגה 3 אינו יעיל כמו התרופות, אך אין לו תופעות לוואי, ומאידך יש לו יעילות מסוימת, ולכן הטיפול בו מומלץ.

לרכישה מקוונת - און ליין

תוספי מזון - תרופה טבעית להפרעת קשב וריכוז

תוספי מזון אינם יכולים לשמש כתחליף בלעדי לטיפול תרופתי. הם יכולים לשפר תפקודים, ואפילו במידה משמעותית, אבל כשמם כן הם: תוספים.

התוספים היחידים שנחקרו ונמצאו בעלי השפעה על קשב וריכוז הם: פוספטידיל סרין ואומגה 3.

זום ZOOM

אומגה 3 ופוספטידיל סרין הוכחו כמשפרי תפקודים במצב של הפרעות קשב וריכוז. התכשיר ZOOM משלב אותם יחדיו באופן ייחודי.

עיקר השפעתו הוא בתחום הוויסות הרגשי, אימפולסיביות, והתנהגות.

הוא אינו מהווה תחליף לטיפול תרופתי, אך יכול לסייע רבות לשיפור התנהגותי.

מהי אומגה 3?

אומגה 3 הינה משפחה של חומצות שומן החיוניות לגוף האדם. מקורות מזון העשירים בחומצות אלו הם דגה ומקורות צמחיים שונים (זרעי פשתן , אגוזי מלך וברזיל). חומצות השומן EPA ו- DHA הן חומצות שומן מסוג אומגה 3. קיימות עדויות מדעיות לקשר בין חומצות שומן אלו והתפתחות המוח ותפקודו וכן מספר עדויות על קשר אפשרי  בין חוסר בהן לבין בעיות נוירולוגיות והתנהגותיות.

במספר מחקרים  נמצא כי בדמם של ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז קיימות רמות נמוכות יחסית של חומצות שומן מסוג אומגה 3 וכי העשרת התזונה היומית  בחומצות אלה, בעיקר ב- EPA, עשויה להביא להקלה בחלק מתסמיני ההפרעה.

מהו פוספטידיל-סרין?

פוספטידיל-סרין הוא מרכיב במוח האדם, החיוני לפעילותם התקינה של כל תאי גופנו ובפרט של תאי המוח. נמצא כי פוספטידיל-סרין משפיע על הולכת אותות, חילוף חומרים, שפועל על חלבונים ספציפיים במוח וכן על תהליכים נוספים המעורבים ביכולות למידה ובהיבטים התנהגותיים.

מהו השילוב הייחודי ב- Sharp-PS® Platinum? זה זום? זה עוד שם של התוסף?

השילוב הייחודי Sharp-PS® Platinum משלב פוספטידיל-סרין עם חומצות שומן מסוג אומגה 3 ובכך מדמה את הפוספטידיל-סרין הנמצא באופן טבעי במוחנו.

האם זום הוא מוצר טבעי?

זום הינו מוצר המבוסס על מרכיבים טבעיים ממקורות ימיים, העובר עיבוד בתהליך הייצור.

האם הוא נבדק במחקרים קליניים ?

פעילות התרכובת בהקלה על מגוון מתסמיני הפרעות קשב וריכוז נבדקה במחקרים קליניים בילדים.

במחקרים שנערכו במשך מספר חודשים נבדקה פעילות זום בהשוואה לפלסבו (מוצר דמה) בקרב ילדים מאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז. האבחון וההערכה נעשו באמצעות שאלונים מקובלים בספרות המקצועית וכללו הערכת מורים, הערכת הורים, ושאלוני איכות חיים בתחילת המחקר ובסיומו. נמצא כי המוצר הקל באופן משמעותי על מגוון מתסמיני הפרעות קשב וריכוז.

מתי ארגיש בשינוי ?

השינוי צפוי להתחיל כבר במהלך החודש הראשון לשימוש בזום. אחרי כחודש, מומלץ לבצע מעקב והערכה של השפעת המוצר אצל קלינאי מומחה בתחום.

אופן השימוש:

מומלץ  ליטול 2 כמוסות פעם ביום, ביחד עם אוכל .

במידה ולא נלקחה המנה היומית של "זום" ניתן להשלים למחרת את המינון החסר (עד למינון יומי של 4 כמוסות).

נשים בהריון, נשים מניקות, אנשים הנוטלים תרופות מרשם וילדים – יש להיוועץ ברופא.

אופן לקיחת הכמוסה:

את הכמוסה יש ליטול עם מעט מים או לחילופין ניתן לפתוח את הכמוסה ולערבב את תוכנה עם ממרח (כגון גבינה, מעדן חלב ושוקולד למריחה). אין לחמם את הכמוסה או את תוכנה.

 

הערה: המידע הניתן באתר זה ניתן כמידע כללי בלבד, אין בו משום המלצה לשימוש בתרופה כלשהי או במוצר רפואי הנזכרים בו. מומלץ להתייעץ עם הרוקח בכל הנוגע למטרות ואופן השימוש, תופעות לוואי ותגובות בין תרופתיות. אין להשתמש במידע הניתן באתר זה לצורך אבחון מחלה או בעיה רפואית, לצורך הטיפול בהן או לצורך קביעת או התאמת הטיפול התרופתי הנדרש בעטיין. במידה וקיים אצלך חשש, כי לקית במחלה או בבעיה רפואית כלשהי - היוועץ/י תחילה עם רופא מוסמך. בכל מקרה אין להשתמש בתרופה כלשהי מבלי לקרוא תחילה, בעיון, את העלון לצרכן המצורף לה, עד סופו .